img3-260x199

CELE

Nasza Fundacja powstała, aby pomagać niepełnosprawnym dzieciom i młodzieży zmagającymi się przede wszystkim z chorobami nerwowo-mięśniowymi.

Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by pomóc dzieciom, które miały mniej szczęścia niż ich zdrowi rówieśnicy.

 

POCZĄTKI

Fundacja została powołana na świat, przez rodziców dziecka z chorobą nerwowo-mięśniową.Znając problemy dnia codziennego posiadając niepełnosprawne dziecko postanowiliśmy pomóc nie tylko naszemu dziecku, ale również innym, którzy dzielnie walczą o powrót do zdrowia. Choroby nerwowo-mięśniowe są chorobami neurologicznymi i nieuleczalnymi, zostaje nam tylko rehabilitacja, by sprawić, aby dziecko miało szanse na samodzielne życie w przyszłości.

Niestety nasze Państwo nie jest w stanie zapewnić im odpowiedniej terapii i leczenia, dlatego większość rodziców samodzielnie pokrywa koszty leczenia. Koszty są ogromne i rodziców zwyczajnie nie stać na samodzielne finansowanie rehabilitacji. W zależności od rodzaju terapii koszty wynoszą  nawet do kilku tysięcy miesięcznie. Biorąc pod uwagę, że wiele dzieci z chorobami nerwowo-mięśniowymi potrzebują całodobowej opieki, jedno z rodziców rezygnuje z pracy zawodowej, by w pełni oddać się dziecku, a to z kolei wiąże się z dodatkowym uszczupleniem budżetu domowego.