Nasza misja

 

NASZĄ MISJĄ JEST NIESIENIE POMOCY KTÓRZY MIELI MNIEJ SZCZĘŚCIA NIŻ ICH ZDROWI RÓWIEŚNICY!!!

 

POCZĄTKI

Fundacja została powołana na świat, przez rodziców dziecka z chorobą nerwowo-mięśniową. Znając problemy dnia codziennego posiadając niepełnosprawne dziecko postanowiliśmy pomóc nie tylko naszemu dziecku, ale również innym, którzy dzielnie walczą o powrót do zdrowia. Choroby nerwowo-mięśniowe są chorobami neurologicznymi i nieuleczalnymi, zostaje nam tylko rehabilitacja, by sprawić, aby dziecko miało szanse na samodzielne życie w przyszłości.
Niestety nasze Państwo nie jest w stanie zapewnić im odpowiedniej terapii i leczenia, dlatego większość rodziców samodzielnie pokrywa koszty leczenia. Koszty są ogromne i rodziców zwyczajnie nie stać na samodzielne finansowanie rehabilitacji. W zależności od rodzaju terapii koszty wynoszą  nawet do kilku tysięcy miesięcznie. Biorąc pod uwagę, że wiele dzieci z chorobami nerwowo-mięśniowymi potrzebują całodobowej opieki, jedno z rodziców rezygnuje z pracy zawodowej, by w pełni oddać się dziecku, a to z kolei wiąże się z dodatkowym uszczupleniem budżetu domowego.

 

ZMIEŃ życie tych, którzy stracili nadzieję!

 

W dużym stopniu zakres i jakość pomocy dzieciom zależy od Państwa pomocy.

Zwracamy się z uprzejmą prośbą, o wsparcie naszych działań na rzecz Podopiecznych Fundacji Kropla Nadziei im. Ojca Leona Knabita. Głównym naszym zadaniem jest pomoc w walce o lepsze jutro dla dzieci niepełnosprawnych. Dzięki intensywnej rehabilitacji dzieci, można w znaczący sposób poprawić ich funkcjonowanie w dorosłym życiu. Pragniemy pomóc dzieciom i ich rodzinom w walce o lepsze jutro.
Ich uśmiechnięte twarze to dla nas i dla Państwa więcej niż słowo „dziękuję”.
Koszty leczenia i rehabilitacji dzieci niemal całkowicie spoczywają na barkach rodziców. Możecie razem z nami pomóc dzieciom niepełnosprawnym oraz ich rodzinom w codziennej walce o to, by „normalność” naszego świata nie była ich „wyobcowaniem”.

 

Dziś chcemy podać rękę dzieciom, aby jutro one mogły zatroszczyć się o samych siebie, a może nawet pomogą komuś innemu!!!

Skip to content